Wiosna 2022

Atrakcje Czechy

slide-wiosna-1
slide-wiosna-5
slide-laweczka-wiosna-11
slide-wiosna-7
slide-wiosna-6
slide-wiosna-4
slide-wiosna-3
slide-wiosna-2
previous arrow
next arrow

ATRAKCJE CZECHY

PRAWDOPODOBNIE  NAJBARDZIEJ  LUKSUSOWY OBIEKT NA TEJ WYSOKOŚCI

zadzwoń: 697 696 555     napisz: janusk53@gmail.com

Podczas pobytu w Amelkowej Chacie proponujemy zwiedzić położone najbliżej po stronie czeskiej:

 

SKiMU House
Dosłownie kilkaset metrów od Pensjonatu Amelkowa Chata położone jest Centrum narciarskie SKiMU. Ośrodek położony jest na wysokości 1 000 . n.p.m., co oznacza, że mamy gwarancję odpowiedniej pokrywy śniegowej przez cały sezon.
– – –

 

Praga /180 km/ zwana złotą Pragą, Pragą magiczną, Pragą stuwieżową. Dziś jest tętniącą życiem metropolią Republiki Czeskiej. Praga to ponad 20 muzeów i prawie 100 galerii. Hradczany z zamkiem oraz gotycką katedrą św. Wita, św. Wacława i św. Wojciecha (św. Adalberta); 
– – –

 

Malá Strana – pełna kościołów, pałaców i ogrodów oraz urokliwych uliczek; 
– – –

 

Skalne Miasto /50km/ – tego, kto nie był jeszcze w tym miejscu, nachodzić mogą pytania: co to za miasto ze skał i nawet, jeżeli użyje wyobrazni, to i tak nie będzie w stanie przewidzieć do końca tego, co kryje w sobie Skalne Miasto. Warto zobaczyć te skalne formacje na własne oczy przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze w naszym kraju nie mamy tego typu atrakcji w tak dużym formacie, a po drugie Skalne Miasto leży tuż przy granicy z Polską, więc można się tam wybrać na jednodniową wycieczkę.
– – –

 

Jańskie Łaźnie /22,1 km/ Uzdrowisko oraz centrum sportów zimowych. Leży w malowniczej dolinie Jańskiego Strumienia. Słynny ośrodek uzdrowiskowy i turystyczny, znajdujący się we wschodniej części Karkonoszy, pod Czarną Górą oraz Jasną Górą. Zródła termalne oraz doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych sprawiają, że są atrakcyjną ofertą o każdej porze roku. Trasy zjazdowe należą do jednych z najdłuższych w Czechach. 
– – –

 

Harrachov /54 km/ Centrum sportów zimowych, skocznia mamucia. Jeden z najbardziej znanych ośrodków turystycznych w czeskich Karkonoszach, położony w otoczeniu górskich szczytów, tuż przy granicy z Polską Idealne warunki do aktywnego wypoczynku zarówno zimą, jak i latem.