JESIEŃ MARZEŃ

Atrakcje Czechy

Dlaczego Amelkowa Chata ?

zadzwoń: 697 696 555 napisz: janusk53@gmail.com

ATRAKCJE CZECHY

Podczas pobytu w Amelkowej Chacie proponujemy zwiedzić położone najbliżej po stronie czeskiej:

 

SKiMU House
Dosłownie kilkaset metrów od Pensjonatu Amelkowa Chata położone jest Centrum narciarskie SKiMU. Ośrodek położony jest na wysokości 1 000 . n.p.m., co oznacza, że mamy gwarancję odpowiedniej pokrywy śniegowej przez cały sezon.
– – –

 

Praga /180 km/ zwana złotą Pragą, Pragą magiczną, Pragą stuwieżową. Dziś jest tętniącą życiem metropolią Republiki Czeskiej. Praga to ponad 20 muzeów i prawie 100 galerii. Hradczany z zamkiem oraz gotycką katedrą św. Wita, św. Wacława i św. Wojciecha (św. Adalberta); 
– – –

 

Malá Strana – pełna kościołów, pałaców i ogrodów oraz urokliwych uliczek; 
– – –

 

Skalne Miasto /50km/ – tego, kto nie był jeszcze w tym miejscu, nachodzić mogą pytania: co to za miasto ze skał i nawet, jeżeli użyje wyobrazni, to i tak nie będzie w stanie przewidzieć do końca tego, co kryje w sobie Skalne Miasto. Warto zobaczyć te skalne formacje na własne oczy przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze w naszym kraju nie mamy tego typu atrakcji w tak dużym formacie, a po drugie Skalne Miasto leży tuż przy granicy z Polską, więc można się tam wybrać na jednodniową wycieczkę.
– – –

 

Jańskie Łaźnie /22,1 km/ Uzdrowisko oraz centrum sportów zimowych. Leży w malowniczej dolinie Jańskiego Strumienia. Słynny ośrodek uzdrowiskowy i turystyczny, znajdujący się we wschodniej części Karkonoszy, pod Czarną Górą oraz Jasną Górą. Zródła termalne oraz doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych sprawiają, że są atrakcyjną ofertą o każdej porze roku. Trasy zjazdowe należą do jednych z najdłuższych w Czechach. 
– – –

 

Harrachov /54 km/ Centrum sportów zimowych, skocznia mamucia. Jeden z najbardziej znanych ośrodków turystycznych w czeskich Karkonoszach, położony w otoczeniu górskich szczytów, tuż przy granicy z Polską Idealne warunki do aktywnego wypoczynku zarówno zimą, jak i latem.

Polska kryje w sobie mnóstwo niesamowitych zakątków,
ale tylko niektóre jesienią  prezentują się szczególnie pięknie.
Jakie miejsce warto odwiedzić o tej porze roku?
Podpowiadamy: Amelkowa Chata na Okraju …

Okraj inspiruje, porządkuje wiele ludzkich spraw.  Amelkowa Chata zaś jest źródłem zadumy i refleksji. Każdy kto tu był choć raz, może mówić o Okraju i pobycie w Amelkowej Chacie bez końca.

Dlatego zapraszamy do Amelkowej Chaty >>>

Oferujemy komfortowe pokoje, które urządziliśmy z dbałością o aranżację wnętrza i wygodę gości. Gwarantujemy udany wypoczynek za przystępną cenę.

Dlatego zapraszamy do Amelkowej Chaty >>>

Dobroczynny wpływ wypoczynku na nasze zdrowie każdy z nas poczuł na własnej skórze. Taki jesienny wyjazd jest dobrą okazją do jego podreperowania. Jak najlepiej odpocząć?

Dlatego zapraszamy do Amelkowej Chaty >>>

Okraj sprzyja spotkaniom w rodzinnym lub w większym gronie. 
Jest tu mistyka, szukanie czegoś wyjątkowego. Bo w górach nie ma granic, tu szuka się wolności. A samo przebywanie w górach łagodzi emocje, uczy pokory.

Dlatego zapraszamy do Amelkowej Chaty >>>

Zapytaj o wolne pokoje, dogodne terminy

  Gościnność i wyborna kuchnia

  Amelkowa Chata to firma rodzinna, rozwijana z pasją. Gościnność i smaczne jedzenie to jej fundament.

  Wszędzie dookoła otacza nas cisza i spokój – tutaj naprawdę można doświadczyć bliskości z górską przyrodą.

  Jeśli masz zamiar odwiedzić Okraj w celach turystycznych lub biznesowych, zarezerwuj pobyt w naszym kameralnym, stylowym, magicznym obiekcie.

  W Amelkowej Chacie możesz świetnie odpocząć w ciepłej domowej atmosferze, mając i atrakcje turystyczne, i smaczną tradycyjną polską kuchnię w naszej restauracji na wyciągnięcie ręki.

  Pokoje w Amelkowej Chacie

  Kolejny wyjazd weekendowy czy dłuższy urlop warto zaplanować na Okraju, właśnie w Amelkowej Chacie.  

  Jeśli gustujesz w wygodnym spaniu, własnej łazience, domowym jedzeniu, z wolnością wchodzenia i wychodzenia o dowolnych porach i picia porannej kawy w piżamie, w komplecie z towarzystwem gospodarza, który pokaże miejsca do zwiedzania, doradzi gdzie warto pojechać, to już w możesz czuć się prawie wniebowzięty.

  Jesienią na Okraju na pewno nikt nie będzie się nudzić!

  Atrakcji jest naprawdę wiele, więc na pewno każdy znajdzie propozycję dla siebie.

  ZAPRASZAMY

  AMELKOWA CHATA
  Przełęcz Okraj 3,
  58-530 Przełęcz Okraj

  janusk53@gmail.com

  AMELKOWA CHATA JESIEŃ 2022